Meciul zilei – 14.03.2019

Bilet realizat de bonus in 14 March, 2019. Postat in Meciul Zilei

Slavia Praga – Sevilla

Iubitorii fotbalului pot urmari astazi o partida intre doua echipe foarte determinate sa castige si sa obtina calificarea in sferturile Europa League, iar in continuarea acestui articol vom oferi mai multe detalii despre Slavia Praga si Sevilla. Intalnirea din tur a fost foarte spectaculoasa, cele doua echipe au terminat la egalitate cu scorul de 2-2, toate cele 4 goluri fiind reusite in prima repriza, dar nu trebuie sa omitem faptul ca si in ultima etapa din campionat Slavia Praga si Sevilla au marcat impreuna 9 goluri.

Formatia ceha nu este o prezenta obisnuita in aceasta faza a competitiei, insa in partidele din 2019 Slavia Praga a suferit o singura infrangere si a reusit 5 victorii. In runda precedenta din Europa League gazdele de astazi au eliminat pe Genk, in timp ce Sevilla a trecut de Lazio Roma cu o dubla victorie fara sa primeasca nici un gol.

Cei mai importanti jucatori din lotul echipei din Praga sunt Milan Skoda, Miroslav Stoch si Tomas Soucek, dar este foarte posibil sa il vedem pe teren si pe mijlocasul roman Alexandru Baluta care a fost titular in cea mai recenta partida a trupei pregatite de Jindrich Trpisovsky. Cea mai indicata alegere pentru pariori este optiunea de peste 2.5 goluri cotata cu 1.65, dar acest meci merita urmarit chiar daca nu veti alege nici un pronostic.