Meciul zilei – 16.02.2019

Bilet realizat de bonus in 16 February, 2019. Postat in Meciul Zilei

Atlanta – AC Milan

Putine partide de astazi vor fi la fel de intense ca duelul dintre Atalanta si AC Milan, doua formatii care au obtinut rezultate foarte bune in acest sezon si spera sa termine in primele patru clasate din Serie A pentru a obtine calificarea in UEFA Champions League. In momentul de fata cele doua adversare sunt vecine in clasament si sunt despartite de un singur punct, AC Milan ocupa pozitia a patra insa trupa pregatita de Gennaro Gattuso va avea o misiune foarte dificila in aceasta deplasare.

Trebuie sa evidentiem faptul ca Atalanta nu dispune de resurse financiare la fel de importante ca AC Milan, dar gruparea din Bergamo a reusit sa obtina multe rezultate surprinzatoare. In ultimele 4 meciuri de pe teren propriu formatia antrenata de Gian Piero Gasperini nu a suferit nici o infrangere si a intalnit adversare foarte puternice precum Lazio, AS Roma sau Juventus Torino.

In partida din turul campionatului AC Milan si Atalanta au oferit o partida foarte spectaculoasa in care milanezii au condus in doua randuri cu scorul de 1-0 si 2-1, dar Atalanta a egalat de fiecare data, ultimul gol fiind reusit in minutele de prelungiri. Nu stim daca vom avea parte de un meci la fel de bogat in goluri, dar va fi o confruntare tensionata in care cel mai posibil pronostic este un rezultat de egalitate pentru care veti primi o cota intre 3.30 si 3.60, in functie de agentia pe care o alegeti.