Meciul zilei – 18.02.2019

Bilet realizat de bonus in 18 February, 2019. Postat in Meciul Zilei

Chelsea – Manchester United

Doua dintre cele mai puternice echipe ale Angliei se vor intalni aceasta seara in optimiile Cupei Angliei, o confrutnare in care Chelsea Londra si Manchester United vor incerca sa obtina calificarea in sferturile de finala. Pana in prezent Chelsea a trecut de Nottingham Forest si Sheffield, iar in duelul de astazi jucatorii pregatiti de Maurizio Sarri vor sa fructifice avantajul terenului propriu. In Premier League Chelsea ocupa pozitia a sasea, iar sansele ca londonezii sa obtina calificarea in UEFA Champions League sunt tot mai putine.

Europa League, Cupa Angliei si Cupa Ligii Angliei sunt trofeele pe care Chelsea inca are sansa sa le castige pentru a inregistra un sezon reusit. Chelsea si Manchester United s-au intalnit si in editia precedenta a Cupei Angliei, chiar in finala competitiei, o partida pe care Manchester United a pierdut-o cu scorul de 1-0, singurul gol al meciului fiind reusit de Eden Hazard dintr-un penalty transformat in minutul 22.

De la acea intalnire cele doua rivale au mai disputat o partida in campionat, un meci in care micorbistii s-au bucurat de un joc frumos iar scorul final a fost 2-2. Pentru partida de astazi este foarte dificil sa anticipam invignatoarea, dar varianta de sub 2.5 goluri cotata cu 2.00 poate fi cea mai inspirata alegere in acest meci in care ambele formatii au sanse de a se impune.