Meciul zilei – 19.01.2019

Bilet realizat de bonus in 19 January, 2019. Postat in Meciul Zilei

Arsenal – Chelsea

Una dintre cele mai mari rivalitati din campionatul englez este cea dintre Arsenal si Chelsea, doua grupari londoneze care se lupta an de an pentru primele locuri din clasament. Acest meci va incepe de la ora 19:30 pe Emirates Stadium, arena pe care Arsenal isi desfasoara meciurile de pe teren propriu si trebuie sa precizam faptul ca trupa tunarilor a fost invinsa doar de doua ori in fata propriilor fani.

Echipele care au reusit aceasta performanta sunt Manchester City si Tottenham, doua formatii care se afla la acelasi nivel cu Chelsea Londra. Cele doua rivale londoneze sunt despartite in clasament doar de 6 puncte si dupa revenirea spectaculoasa a celor de la Manchester United creste presiunea si pe managerii celor doua formatii londoneze care isi propun in acest sezon sa obtina cel putin o calificare in UEFA Champions League.

Partida din turul campionatului a oferit pariorilor un spectacol fotbalistic, Chelsea a condus cu 2-0 dar pana la pauza Arsenal a reusit sa egaleze, insa in ultimele 10 minute ale partidei tunarii au mai incasat un gol si Chelsea a castigat cele 3 puncte. Pentru pariori cel mai indicat pronostic pentru partida de astazi este varianta de sansa dubla 1X, cotata cu 1.65, insa noi va recomandam sa urmariti acest meci chiar daca nu veti paria deoarece veti avea prilejul sa urmariti cativa din cei mai valorosi fotbalisti din Premier League.