Ponturi Baltika - Rostov
BaltikaVÎEÎE
RostovÎVÎÎVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Baltika întâlnește pe Rostov în Rusia – Russian Premier League, la data de 18 octombrie 2026, 20:45. În clasament, Baltika ocupă locul 6, iar Rostov locul 12.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Baltika are V Î E Î E (1V 2E 2Î, 5 puncte), iar Rostov are Î V Î Î V (2V 0E 3Î, 6 puncte).
Acasă, Baltika marchează în medie 1,20 goluri și primește 1,60 pe meci; în deplasare, Rostov marchează 1,00 și primește 2,00.
Ambele echipe au marcat în 80% din meciurile lui Baltika și în 50% din ale lui Rostov; Over 2.5 a fost bifat în 60%, respectiv 67% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,47 – 1,38 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 40%, X = 25%, 2 = 35%; Over 2.5 = 57%; ambele marchează = 60%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 78%.
Context
- CompetițieRusia – Russian Premier League
- Data și ora18.10.2026 20:45
- Cornere estimate10,4
- Cartonașe estimate5,0
Probabilități detaliate
1 = Baltika · X = egal · 2 = Rostov
Goluri așteptate (model): 1,47 – 1,38
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 78% | – | Încredere mare |
| Sub 3.5 goluri | 68% | – | Încredere medie |
| 1X (Baltika sau egal) | 65% | – | Încredere mică |
| X2 (Rostov sau egal) | 60% | – | Încredere mică |
| Ambele marchează | 60% | – | Încredere mică |
| Peste 2.5 goluri | 57% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Baltika | Rostov | |
|---|---|---|
| Rezultate | 1V 2E 2Î | 2V 0E 3Î |
| Puncte pe meci | 1,00 | 1,20 |
| Goluri marcate / meci | 1,40 | 1,00 |
| Goluri primite / meci | 1,20 | 1,60 |
| Ambele marchează | 40% | 20% |
| Peste 2.5 goluri | 60% | 60% |
| Porți nemarcate primite | 40% | 20% |
Statistici de sezon
| Baltika | Rostov | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 10 | 10 |
| Puncte pe meci | 1,20 | 1,10 |
| Goluri marcate / meci | 1,40 | 1,10 |
| Goluri primite / meci | 1,20 | 1,70 |
| xG creat / meci | 1,42 | 1,58 |
| xG primit / meci | 1,16 | 1,33 |
| Ambele marchează | 60% | 50% |
| Peste 2.5 goluri | 60% | 60% |
| Porți nemarcate primite | 30% | 20% |
| Meciuri fără gol marcat | 20% | 40% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 10,4
- Cartonașe estimate în meci: 5,0
Clasament Rusia – Russian Premier League
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 6 | 4 | 0 | 18-9 | 22 | |
| 2 | 10 | 7 | 1 | 2 | 15-8 | 22 | |
| 3 | 10 | 7 | 0 | 3 | 22-11 | 21 | |
| 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 16-10 | 21 | |
| 5 | 10 | 6 | 2 | 2 | 17-8 | 20 | |
| 6 | 10 | 3 | 3 | 4 | 14-12 | 12 | |
| 7 | 10 | 2 | 6 | 2 | 11-10 | 12 | |
| 8 | 10 | 2 | 6 | 2 | 12-12 | 12 | |
| 9 | 10 | 2 | 6 | 2 | 14-15 | 12 | |
| 10 | 10 | 4 | 0 | 6 | 15-20 | 12 | |
| 11 | 10 | 2 | 5 | 3 | 13-13 | 11 | |
| 12 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11-17 | 11 | |
| 13 | 10 | 2 | 4 | 4 | 13-11 | 10 | |
| 14 | 10 | 1 | 5 | 4 | 11-19 | 8 | |
| 15 | 10 | 1 | 2 | 7 | 10-25 | 5 | |
| 16 | 10 | 0 | 3 | 7 | 6-18 | 3 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.