Pariul zilei – 24.02.2025

Ponturi Bayer Leverkusen - Olympique Marseille

Europa – UEFA Europa League
Bayer LeverkusenVVV
5 noiembrie 2026
22:00
Olympique MarseilleÎÎÎ
Pont recomandat
1X (Bayer Leverkusen sau egal)
Încredere mare
Probabilitate86%

Rezultat final 1X2

166%1.50
X20%4.87
214%6.28

Peste / Sub 2.5 goluri

Peste 2.548%
Sub 2.552%

Ambele echipe marchează

Da39%
Nu61%

Analiză meci

Europa – UEFA Europa League: Bayer Leverkusen și Olympique Marseille se întâlnesc pe 5 noiembrie 2026, 22:00.

Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Bayer Leverkusen are V V V (3V 0E 0Î, 9 puncte), iar Olympique Marseille are Î Î Î (0V 0E 3Î, 0 puncte).

Bayer Leverkusen are o medie de 2,67 goluri marcate și 0,00 primite pe meci, iar Olympique Marseille are 0,33 marcate și 2,00 primite.

Ambele echipe au marcat în 0% din meciurile lui Bayer Leverkusen și în 33% din ale lui Olympique Marseille; Over 2.5 a fost bifat în 33%, respectiv 33% din meciuri.

Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 2,04 – 0,83 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 66%, X = 20%, 2 = 14%; Over 2.5 = 48%; ambele marchează = 39%.

Pontul ales: 1X (Bayer Leverkusen sau egal), cu probabilitate estimată de 86%.

Context

  • CompetițieEuropa – UEFA Europa League
  • Data și ora05.11.2026 22:00
  • Cornere estimate12,3
  • Cartonașe estimate3,7

Probabilități detaliate

1X2

1 = Bayer Leverkusen · X = egal · 2 = Olympique Marseille

Peste 2.5 goluri48% (media ligii 61%)
Ambele echipe marchează39% (media ligii 46%)

Goluri așteptate (model): 2,04 – 0,83

Toate piețele recomandate

PiațăProb.CotăÎncredere
1X (Bayer Leverkusen sau egal)86%–Încredere mare
Peste 1.5 goluri78%–Încredere mare
Sub 3.5 goluri68%–Încredere medie
1 (Bayer Leverkusen)66%1.50Încredere medie
Nu marchează ambele61%–Încredere mică
Ultimele 5 meciuri – Bayer Leverkusen
VVV
Ultimele 5 meciuri – Olympique Marseille
ÎÎÎ

Forma ultimelor 5 meciuri

Bayer LeverkusenOlympique Marseille
Rezultate5V 0E 0Î2V 0E 3Î
Puncte pe meci3,001,20
Goluri marcate / meci2,801,60
Goluri primite / meci0,801,20
Ambele marchează40%40%
Peste 2.5 goluri60%40%
Porți nemarcate primite60%20%
Nu există meciuri directe înregistrate între aceste echipe sau datele se încarcă.

Statistici de sezon

Bayer LeverkusenOlympique Marseille
Meciuri jucate33
Puncte pe meci3,000,00
Goluri marcate / meci2,670,33
Goluri primite / meci0,002,00
xG creat / meci2,711,40
xG primit / meci0,831,45
Ambele marchează0%33%
Peste 2.5 goluri33%33%
Porți nemarcate primite100%0%
Meciuri fără gol marcat0%67%

Cornere și cartonașe

  • Cornere estimate în meci: 12,3
  • Cartonașe estimate în meci: 3,7

Clasament Europa – UEFA Europa League

#EchipaJVEÎGM-GPPct
1 Benfica330010-29
2 Bayer Leverkusen33008-09
3 AFC Bournemouth33008-19
4 Ferencváros33009-39
5 Olympiakos Piraeus33004-19
6 Union Saint-Gilloise32108-17
7 Juventus32109-37
8 Beşiktaş32109-57
9 Sunderland32104-27
10 AZ32016-26
11 Omonia Nicosia32015-46
12 Olympique Lyonnais32015-66
13 Rennes31204-35
14 Real Sociedad31118-34
15 Crystal Palace31118-54
16 Sparta Praha31115-34
17 Levski Sofia31113-34
18 Dinamo Zagreb31113-44
19 Sturm Graz31111-34
20 NEC31115-84
21 Salzburg31113-64
22 RSC Anderlecht31024-33
23 Hoffenheim31025-53
24 AC Milan31024-53
25 OFI31023-43
26 Celta de Vigo31023-43
27 Jagiellonia Białystok31024-63
28 Torreense31024-73
29 Celje30122-71
30 Hapoel Be'er Sheva30121-61
31 Lillestrøm30122-91
32 Lech Poznań30121-91
33 Viktoria Plzeň30032-70
34 Olympique Marseille30031-60
35 Celtic30033-90
36 FC Avan Academy30032-110

Tabloul Europa – UEFA Europa League

Calificări – Turul 4 (24)
20.08.2026 Kairat0 - 3 RSC Anderlecht
20.08.2026 Mjällby0 - 1 Salzburg
20.08.2026 Jagiellonia Białystok4 - 0 Saburtalo
20.08.2026 Beşiktaş3 - 0 Kauno Žalgiris
20.08.2026 CS U Craiova1 - 1 FC Avan Academy
20.08.2026 Egnatia Rrogozhinë0 - 0 Lillestrøm
20.08.2026 Trabzonspor0 - 1 Ferencváros
20.08.2026 Lech Poznań7 - 0 Thun
20.08.2026 Red Star Belgrade3 - 0 Viktoria Plzeň
20.08.2026 OFI3 - 0 CSKA Sofia
20.08.2026 Sint-Truiden1 - 0 Omonia Nicosia
20.08.2026 Benfica3 - 1 AGF
27.08.2026 FC Avan Academy1 - 0 CS U Craiova
27.08.2026 Saburtalo1 - 2 Jagiellonia Białystok
27.08.2026 Viktoria Plzeň5 - 1 Red Star Belgrade
27.08.2026 Omonia Nicosia4 - 2 Sint-Truiden
27.08.2026 Lillestrøm2 - 1 Egnatia Rrogozhinë
27.08.2026 Kauno Žalgiris1 - 0 Beşiktaş
27.08.2026 Salzburg3 - 0 Mjällby
27.08.2026 CSKA Sofia0 - 2 OFI
27.08.2026 AGF1 - 3 Benfica
27.08.2026 Thun2 - 2 Lech Poznań
27.08.2026 Ferencváros4 - 0 Trabzonspor
27.08.2026 RSC Anderlecht3 - 0 Kairat
Calificări – Turul 3 (26)
04.08.2026 Shamrock Rovers3 - 1 Egnatia Rrogozhinë
04.08.2026 Larne0 - 0 Saburtalo
05.08.2026 Ferencváros1 - 0 Górnik Zabrze
06.08.2026 KuPS1 - 1 CS U Craiova
06.08.2026 Jagiellonia Białystok2 - 1 Rangers
06.08.2026 Maccabi Tel Aviv0 - 3 CSKA Sofia
06.08.2026 Lech Poznań1 - 0 KÍ
06.08.2026 Lincoln Red Imps1 - 1 Omonia Nicosia
06.08.2026 Hradec Králové0 - 1 Beşiktaş
06.08.2026 Salzburg1 - 0 Paphos
06.08.2026 PAOK0 - 1 RSC Anderlecht
06.08.2026 Thun3 - 0 Víkingur Reykjavík
06.08.2026 Benfica6 - 1 Hearts
11.08.2026 Saburtalo2 - 1 Larne
13.08.2026 CS U Craiova2 - 1 KuPS
13.08.2026 Omonia Nicosia1 - 0 Lincoln Red Imps
13.08.2026 Beşiktaş1 - 0 Hradec Králové
13.08.2026 Paphos3 - 3 Salzburg
13.08.2026 Górnik Zabrze1 - 1 Ferencváros
13.08.2026 Víkingur Reykjavík3 - 2 Thun
13.08.2026 CSKA Sofia1 - 3 Maccabi Tel Aviv
13.08.2026 Rangers1 - 1 Jagiellonia Białystok
13.08.2026 RSC Anderlecht3 - 2 PAOK
13.08.2026 Hearts1 - 1 Benfica
13.08.2026 Egnatia Rrogozhinë5 - 1 Shamrock Rovers
14.08.2026 KÍ0 - 5 Lech Poznań
Calificări – Turul 2 (18)
23.07.2026 Qarabağ0 - 0 CSKA Sofia
23.07.2026 Hammarby1 - 1 RSC Anderlecht
23.07.2026 Tromsø0 - 1 Hradec Králové
23.07.2026 Sheriff0 - 5 Maccabi Tel Aviv
23.07.2026 Dynamo Kyiv2 - 3 PAOK
23.07.2026 Beşiktaş1 - 0 Midtjylland
23.07.2026 St. Gallen2 - 1 Benfica
23.07.2026 Twente1 - 2 Ferencváros
23.07.2026 Hajduk Split2 - 0 Paphos
30.07.2026 Maccabi Tel Aviv1 - 0 Sheriff
30.07.2026 Midtjylland0 - 2 Beşiktaş
30.07.2026 Hradec Králové3 - 1 Tromsø
30.07.2026 Paphos4 - 0 Hajduk Split
30.07.2026 PAOK2 - 0 Dynamo Kyiv
30.07.2026 CSKA Sofia0 - 0 Qarabağ
30.07.2026 RSC Anderlecht3 - 1 Hammarby
30.07.2026 Ferencváros2 - 2 Twente
30.07.2026 Benfica5 - 0 St. Gallen
Calificări – Turul 1 (12)
09.07.2026 Qarabağ3 - 0 Vestri
09.07.2026 Sheriff0 - 0 Aluminij
09.07.2026 Dynamo Kyiv0 - 0 Universitatea Cluj
09.07.2026 Hajduk Split2 - 0 Žilina
09.07.2026 CSKA Sofia3 - 2 Derry City
09.07.2026 Vojvodina1 - 2 Ferencváros
16.07.2026 Universitatea Cluj0 - 0 Dynamo Kyiv
16.07.2026 Derry City1 - 2 CSKA Sofia
16.07.2026 Aluminij0 - 1 Sheriff
16.07.2026 Ferencváros3 - 0 Vojvodina
16.07.2026 Žilina2 - 1 Hajduk Split
16.07.2026 Vestri0 - 3 Qarabağ

+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.