Ponturi Celtic - Kilmarnock
CelticVVVEÎ
KilmarnockÎVÎÎERezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Scoția – Premiership: Celtic și Kilmarnock se întâlnesc pe 8 noiembrie 2026, 18:00.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Celtic are V V V E Î (3V 1E 1Î, 10 puncte), iar Kilmarnock are Î V Î Î E (1V 1E 3Î, 4 puncte).
Celtic are o medie de 2,25 goluri marcate și 0,83 primite pe meci, iar Kilmarnock are 1,08 marcate și 2,33 primite.
Ambele echipe au marcat în 50% din meciurile lui Celtic și în 58% din ale lui Kilmarnock; Over 2.5 a fost bifat în 58%, respectiv 67% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 2,77 – 1,03 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 74%, X = 15%, 2 = 11%; Over 2.5 = 70%; ambele marchează = 58%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 89%.
Context
- CompetițieScoția – Premiership
- Data și ora08.11.2026 18:00
- Cornere estimate14,8
- Cartonașe estimate3,9
Probabilități detaliate
1 = Celtic · X = egal · 2 = Kilmarnock
Goluri așteptate (model): 2,77 – 1,03
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 89% | – | Încredere mare |
| 1X (Celtic sau egal) | 89% | – | Încredere mare |
| 1 (Celtic) | 74% | 1.14 | Încredere medie |
| Peste 2.5 goluri | 70% | – | Încredere medie |
| Ambele marchează | 58% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Celtic | Kilmarnock | |
|---|---|---|
| Rezultate | 2V 1E 2Î | 1V 1E 3Î |
| Puncte pe meci | 1,40 | 0,80 |
| Goluri marcate / meci | 2,60 | 1,20 |
| Goluri primite / meci | 2,00 | 2,40 |
| Ambele marchează | 100% | 80% |
| Peste 2.5 goluri | 100% | 80% |
| Porți nemarcate primite | 0% | 0% |
Statistici de sezon
| Celtic | Kilmarnock | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 12 | 12 |
| Puncte pe meci | 2,33 | 0,75 |
| Goluri marcate / meci | 2,25 | 1,08 |
| Goluri primite / meci | 0,83 | 2,33 |
| xG creat / meci | 2,45 | 1,33 |
| xG primit / meci | 1,25 | 1,85 |
| Ambele marchează | 50% | 58% |
| Peste 2.5 goluri | 58% | 67% |
| Porți nemarcate primite | 33% | 17% |
| Meciuri fără gol marcat | 17% | 33% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 14,8
- Cartonașe estimate în meci: 3,9
Clasament Scoția – Premiership
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 12 | 9 | 1 | 2 | 27-10 | 28 | |
| 2 | 11 | 7 | 3 | 1 | 19-9 | 24 | |
| 3 | 11 | 6 | 2 | 3 | 24-17 | 20 | |
| 4 | 12 | 5 | 3 | 4 | 15-12 | 18 | |
| 5 | 11 | 5 | 2 | 4 | 17-13 | 17 | |
| 6 | 11 | 4 | 4 | 3 | 16-16 | 16 | |
| 7 | 12 | 3 | 5 | 4 | 15-19 | 14 | |
| 8 | 12 | 4 | 2 | 6 | 12-20 | 14 | |
| 9 | 12 | 3 | 3 | 6 | 14-20 | 12 | |
| 10 | 11 | 3 | 2 | 6 | 12-14 | 11 | |
| 11 | 12 | 2 | 3 | 7 | 13-28 | 9 | |
| 12 | 11 | 2 | 2 | 7 | 11-17 | 8 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.