Ponturi Colombia - Chile
ColombiaVVEÎV
ChileÎÎÎÎVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
International Friendlies: Colombia și Chile se întâlnesc pe 14 noiembrie 2026, 02:00.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Colombia are V V E Î V (3V 1E 1Î, 10 puncte), iar Chile are Î Î Î Î V (1V 0E 4Î, 3 puncte).
Colombia are o medie de 1,43 goluri marcate și 1,14 primite pe meci, iar Chile are 1,67 marcate și 2,17 primite.
Ambele echipe au marcat în 57% din meciurile lui Colombia și în 67% din ale lui Chile; Over 2.5 a fost bifat în 43%, respectiv 67% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,75 – 1,24 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 49%, X = 23%, 2 = 27%; Over 2.5 = 57%; ambele marchează = 60%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 80%.
Context
- CompetițieInternational Friendlies
- Data și ora14.11.2026 02:00
- Cornere estimate10,0
- Cartonașe estimate2,7
Probabilități detaliate
1 = Colombia · X = egal · 2 = Chile
Goluri așteptate (model): 1,75 – 1,24
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 80% | – | Încredere mare |
| 1X (Colombia sau egal) | 73% | – | Încredere medie |
| Sub 3.5 goluri | 65% | – | Încredere mică |
| Ambele marchează | 60% | – | Încredere mică |
| Peste 2.5 goluri | 57% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Colombia | Chile | |
|---|---|---|
| Rezultate | 1V 3E 1Î | 1V 0E 4Î |
| Puncte pe meci | 1,20 | 0,60 |
| Goluri marcate / meci | 0,40 | 1,60 |
| Goluri primite / meci | 0,40 | 2,60 |
| Ambele marchează | 20% | 80% |
| Peste 2.5 goluri | 0% | 80% |
| Porți nemarcate primite | 60% | 0% |
Statistici de sezon
| Colombia | Chile | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 7 | 6 |
| Puncte pe meci | 1,43 | 1,00 |
| Goluri marcate / meci | 1,43 | 1,67 |
| Goluri primite / meci | 1,14 | 2,17 |
| xG creat / meci | 1,47 | 1,19 |
| xG primit / meci | 1,08 | 1,79 |
| Ambele marchează | 57% | 67% |
| Peste 2.5 goluri | 43% | 67% |
| Porți nemarcate primite | 29% | 17% |
| Meciuri fără gol marcat | 14% | 17% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 10,0
- Cartonașe estimate în meci: 2,7
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.