Ponturi Como - Sassuolo
ComoVVVÎE
SassuoloEVÎEÎRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Meciul Como – Sassuolo din Italia – Serie A se joacă pe 24 octombrie 2026, 16:00. În clasament, Como ocupă locul 8, iar Sassuolo locul 11.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Como are V V V Î E (3V 1E 1Î, 10 puncte), iar Sassuolo are E V Î E Î (1V 2E 2Î, 5 puncte).
Acasă, Como marchează în medie 1,00 goluri și primește 0,50 pe meci; în deplasare, Sassuolo marchează 1,50 și primește 2,50.
Ambele echipe au marcat în 50% din meciurile lui Como și în 100% din ale lui Sassuolo; Over 2.5 a fost bifat în 50%, respectiv 100% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,92 – 1,32 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 51%, X = 22%, 2 = 26%; Over 2.5 = 67%; ambele marchează = 66%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 83%.
Context
- CompetițieItalia – Serie A
- Data și ora24.10.2026 16:00
- Cornere estimate13,5
- Cartonașe estimate2,3
Probabilități detaliate
1 = Como · X = egal · 2 = Sassuolo
Goluri așteptate (model): 1,92 – 1,32
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 83% | – | Încredere mare |
| 1X (Como sau egal) | 74% | – | Încredere medie |
| Peste 2.5 goluri | 67% | – | Încredere medie |
| Ambele marchează | 66% | – | Încredere medie |
| Sub 3.5 goluri | 59% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Como | Sassuolo | |
|---|---|---|
| Rezultate | 2V 1E 2Î | 1V 3E 1Î |
| Puncte pe meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate / meci | 1,60 | 1,60 |
| Goluri primite / meci | 1,40 | 1,60 |
| Ambele marchează | 60% | 100% |
| Peste 2.5 goluri | 60% | 60% |
| Porți nemarcate primite | 20% | 0% |
Statistici de sezon
| Como | Sassuolo | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 6 | 7 |
| Puncte pe meci | 1,83 | 1,14 |
| Goluri marcate / meci | 1,50 | 1,71 |
| Goluri primite / meci | 1,00 | 2,00 |
| xG creat / meci | 2,36 | 1,76 |
| xG primit / meci | 1,38 | 1,81 |
| Ambele marchează | 67% | 100% |
| Peste 2.5 goluri | 50% | 86% |
| Porți nemarcate primite | 17% | 0% |
| Meciuri fără gol marcat | 33% | 0% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 13,5
- Cartonașe estimate în meci: 2,3
Clasament Italia – Serie A
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 7 | 6 | 1 | 0 | 21-9 | 19 | |
| 2 | 7 | 5 | 2 | 0 | 16-3 | 17 | |
| 3 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11-4 | 16 | |
| 4 | 7 | 4 | 1 | 2 | 13-9 | 13 | |
| 5 | 6 | 4 | 1 | 1 | 6-3 | 13 | |
| 6 | 6 | 3 | 3 | 0 | 11-5 | 12 | |
| 7 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9-5 | 11 | |
| 8 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9-6 | 11 | |
| 9 | 7 | 3 | 1 | 3 | 10-7 | 10 | |
| 10 | 6 | 3 | 0 | 3 | 8-8 | 9 | |
| 11 | 7 | 2 | 2 | 3 | 12-14 | 8 | |
| 12 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-9 | 7 | |
| 13 | 6 | 2 | 0 | 4 | 6-12 | 6 | |
| 14 | 7 | 1 | 2 | 4 | 6-10 | 5 | |
| 15 | 6 | 1 | 1 | 4 | 9-13 | 4 | |
| 16 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4-10 | 4 | |
| 17 | 6 | 1 | 1 | 4 | 9-15 | 4 | |
| 18 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7-14 | 4 | |
| 19 | 7 | 1 | 1 | 5 | 5-13 | 4 | |
| 20 | 7 | 1 | 0 | 6 | 6-16 | 3 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.