Ponturi Granada CF - Real Valladolid
Granada CFEÎÎVV
Real ValladolidÎEVEVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Granada CF întâlnește pe Real Valladolid în Spania – Segunda División, la data de 23 octombrie 2026, 21:30. În clasament, Granada CF ocupă locul 10, iar Real Valladolid locul 11.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Granada CF are E Î Î V V (2V 1E 2Î, 7 puncte), iar Real Valladolid are Î E V E V (2V 2E 1Î, 8 puncte).
Acasă, Granada CF marchează în medie 1,67 goluri și primește 1,33 pe meci; în deplasare, Real Valladolid marchează 0,80 și primește 1,40.
Ambele echipe au marcat în 67% din meciurile lui Granada CF și în 60% din ale lui Real Valladolid; Over 2.5 a fost bifat în 33%, respectiv 20% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,45 – 1,18 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 43%, X = 26%, 2 = 31%; Over 2.5 = 42%; ambele marchează = 56%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 74%.
Context
- CompetițieSpania – Segunda División
- Data și ora23.10.2026 21:30
- Cornere estimate12,9
- Cartonașe estimate5,1
Probabilități detaliate
1 = Granada CF · X = egal · 2 = Real Valladolid
Goluri așteptate (model): 1,45 – 1,18
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 74% | – | Încredere medie |
| Sub 3.5 goluri | 73% | – | Încredere medie |
| 1X (Granada CF sau egal) | 69% | – | Încredere medie |
| Sub 2.5 goluri | 58% | – | Încredere mică |
| X2 (Real Valladolid sau egal) | 57% | – | Încredere mică |
| Ambele marchează | 56% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Granada CF | Real Valladolid | |
|---|---|---|
| Rezultate | 2V 1E 2Î | 2V 2E 1Î |
| Puncte pe meci | 1,40 | 1,60 |
| Goluri marcate / meci | 1,80 | 2,20 |
| Goluri primite / meci | 1,80 | 1,40 |
| Ambele marchează | 80% | 60% |
| Peste 2.5 goluri | 60% | 80% |
| Porți nemarcate primite | 20% | 20% |
Statistici de sezon
| Granada CF | Real Valladolid | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 9 | 9 |
| Puncte pe meci | 1,56 | 1,33 |
| Goluri marcate / meci | 1,56 | 1,44 |
| Goluri primite / meci | 1,44 | 1,22 |
| xG creat / meci | 1,60 | 1,42 |
| xG primit / meci | 1,59 | 1,28 |
| Ambele marchează | 56% | 44% |
| Peste 2.5 goluri | 56% | 44% |
| Porți nemarcate primite | 33% | 22% |
| Meciuri fără gol marcat | 22% | 33% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 12,9
- Cartonașe estimate în meci: 5,1
Clasament Spania – Segunda División
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 9 | 7 | 0 | 2 | 16-5 | 21 | |
| 2 | 9 | 7 | 0 | 2 | 19-10 | 21 | |
| 3 | 9 | 6 | 2 | 1 | 15-4 | 20 | |
| 4 | 9 | 5 | 2 | 2 | 11-4 | 17 | |
| 5 | 9 | 4 | 4 | 1 | 10-7 | 16 | |
| 6 | 9 | 5 | 1 | 3 | 9-8 | 16 | |
| 7 | 9 | 4 | 3 | 2 | 15-9 | 15 | |
| 8 | 9 | 4 | 2 | 3 | 11-9 | 14 | |
| 9 | 9 | 4 | 2 | 3 | 12-10 | 14 | |
| 10 | 9 | 4 | 2 | 3 | 14-13 | 14 | |
| 11 | 9 | 3 | 3 | 3 | 13-11 | 12 | |
| 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 11-13 | 12 | |
| 13 | 10 | 4 | 0 | 6 | 15-20 | 12 | |
| 14 | 9 | 3 | 2 | 4 | 10-11 | 11 | |
| 15 | 9 | 3 | 2 | 4 | 14-15 | 11 | |
| 16 | 9 | 3 | 2 | 4 | 13-16 | 11 | |
| 17 | 10 | 3 | 2 | 5 | 6-15 | 11 | |
| 18 | 9 | 3 | 1 | 5 | 13-15 | 10 | |
| 19 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12-17 | 8 | |
| 20 | 9 | 1 | 4 | 4 | 11-11 | 7 | |
| 21 | 9 | 1 | 2 | 6 | 8-20 | 5 | |
| 22 | 9 | 0 | 1 | 8 | 5-20 | 1 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.