Ponturi Heidenheim - Energie Cottbus
HeidenheimVVEEÎ
Energie CottbusEVEÎERezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Meciul Heidenheim – Energie Cottbus din Germania – 2. Bundesliga se joacă pe 24 octombrie 2026, 14:00. În clasament, Heidenheim ocupă locul 5, iar Energie Cottbus locul 9.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Heidenheim are V V E E Î (2V 2E 1Î, 8 puncte), iar Energie Cottbus are E V E Î E (1V 3E 1Î, 6 puncte).
Acasă, Heidenheim marchează în medie 2,50 goluri și primește 1,50 pe meci; în deplasare, Energie Cottbus marchează 2,00 și primește 2,50.
Ambele echipe au marcat în 50% din meciurile lui Heidenheim și în 50% din ale lui Energie Cottbus; Over 2.5 a fost bifat în 50%, respectiv 100% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 2,21 – 1,75 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 49%, X = 20%, 2 = 31%; Over 2.5 = 75%; ambele marchează = 66%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 91%.
Context
- CompetițieGermania – 2. Bundesliga
- Data și ora24.10.2026 14:00
- Cornere estimate14,3
- Cartonașe estimate3,8
Probabilități detaliate
1 = Heidenheim · X = egal · 2 = Energie Cottbus
Goluri așteptate (model): 2,21 – 1,75
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 91% | – | Încredere mare |
| Peste 2.5 goluri | 75% | – | Încredere mare |
| 1X (Heidenheim sau egal) | 69% | – | Încredere medie |
| Ambele marchează | 66% | – | Încredere medie |
| Peste 3.5 goluri | 56% | 1.68 | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Heidenheim | Energie Cottbus | |
|---|---|---|
| Rezultate | 2V 2E 1Î | 1V 2E 2Î |
| Puncte pe meci | 1,60 | 1,00 |
| Goluri marcate / meci | 0,80 | 2,40 |
| Goluri primite / meci | 1,00 | 2,40 |
| Ambele marchează | 20% | 80% |
| Peste 2.5 goluri | 40% | 80% |
| Porți nemarcate primite | 60% | 20% |
Statistici de sezon
| Heidenheim | Energie Cottbus | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 8 | 8 |
| Puncte pe meci | 1,75 | 1,13 |
| Goluri marcate / meci | 1,88 | 2,00 |
| Goluri primite / meci | 1,88 | 2,13 |
| xG creat / meci | 1,78 | 1,74 |
| xG primit / meci | 1,74 | 1,86 |
| Ambele marchează | 63% | 75% |
| Peste 2.5 goluri | 63% | 75% |
| Porți nemarcate primite | 38% | 13% |
| Meciuri fără gol marcat | 13% | 13% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 14,3
- Cartonașe estimate în meci: 3,8
Clasament Germania – 2. Bundesliga
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 8 | 7 | 1 | 0 | 19-8 | 22 | |
| 2 | 8 | 5 | 3 | 0 | 21-11 | 18 | |
| 3 | 8 | 4 | 3 | 1 | 22-13 | 15 | |
| 4 | 8 | 4 | 3 | 1 | 8-4 | 15 | |
| 5 | 8 | 4 | 2 | 2 | 15-15 | 14 | |
| 6 | 7 | 4 | 1 | 2 | 14-9 | 13 | |
| 7 | 8 | 2 | 5 | 1 | 11-9 | 11 | |
| 8 | 8 | 2 | 3 | 3 | 12-13 | 9 | |
| 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 16-17 | 9 | |
| 10 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11-12 | 8 | |
| 11 | 7 | 2 | 2 | 3 | 10-13 | 8 | |
| 12 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8-13 | 8 | |
| 13 | 8 | 2 | 1 | 5 | 13-15 | 7 | |
| 14 | 8 | 2 | 1 | 5 | 5-9 | 7 | |
| 15 | 7 | 2 | 1 | 4 | 8-14 | 7 | |
| 16 | 8 | 0 | 5 | 3 | 7-11 | 5 | |
| 17 | 7 | 1 | 2 | 4 | 9-15 | 5 | |
| 18 | 7 | 1 | 2 | 4 | 6-14 | 5 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.