Ponturi Korona Kielce - GKS Katowice
Korona KielceEVÎVÎ
GKS KatowiceÎVVVÎRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Korona Kielce întâlnește pe GKS Katowice în Polonia – Ekstraklasa, la data de 24 octombrie 2026, 15:45. În clasament, Korona Kielce ocupă locul 8, iar GKS Katowice locul 5.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Korona Kielce are E V Î V Î (2V 1E 2Î, 7 puncte), iar GKS Katowice are Î V V V Î (3V 0E 2Î, 9 puncte).
Acasă, Korona Kielce marchează în medie 1,20 goluri și primește 1,40 pe meci; în deplasare, GKS Katowice marchează 1,50 și primește 1,83.
Ambele echipe au marcat în 80% din meciurile lui Korona Kielce și în 67% din ale lui GKS Katowice; Over 2.5 a fost bifat în 20%, respectiv 83% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,64 – 1,56 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 40%, X = 23%, 2 = 37%; Over 2.5 = 59%; ambele marchează = 67%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 83%.
Context
- CompetițiePolonia – Ekstraklasa
- Data și ora24.10.2026 15:45
- Cornere estimate10,3
- Cartonașe estimate4,7
Probabilități detaliate
1 = Korona Kielce · X = egal · 2 = GKS Katowice
Goluri așteptate (model): 1,64 – 1,56
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 83% | – | Încredere mare |
| Ambele marchează | 67% | – | Încredere medie |
| 1X (Korona Kielce sau egal) | 63% | – | Încredere mică |
| Sub 3.5 goluri | 60% | – | Încredere mică |
| X2 (GKS Katowice sau egal) | 60% | – | Încredere mică |
| Peste 2.5 goluri | 59% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Korona Kielce | GKS Katowice | |
|---|---|---|
| Rezultate | 2V 1E 2Î | 3V 0E 2Î |
| Puncte pe meci | 1,40 | 1,80 |
| Goluri marcate / meci | 1,20 | 2,00 |
| Goluri primite / meci | 1,60 | 1,80 |
| Ambele marchează | 60% | 80% |
| Peste 2.5 goluri | 40% | 100% |
| Porți nemarcate primite | 0% | 0% |
Statistici de sezon
| Korona Kielce | GKS Katowice | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 10 | 11 |
| Puncte pe meci | 1,50 | 1,64 |
| Goluri marcate / meci | 1,20 | 2,00 |
| Goluri primite / meci | 1,20 | 1,45 |
| xG creat / meci | 1,64 | 1,83 |
| xG primit / meci | 1,53 | 1,79 |
| Ambele marchează | 60% | 64% |
| Peste 2.5 goluri | 30% | 82% |
| Porți nemarcate primite | 10% | 9% |
| Meciuri fără gol marcat | 30% | 27% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 10,3
- Cartonașe estimate în meci: 4,7
Clasament Polonia – Ekstraklasa
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 19-9 | 25 | |
| 2 | 11 | 6 | 5 | 0 | 22-9 | 23 | |
| 3 | 9 | 7 | 1 | 1 | 21-8 | 22 | |
| 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 15-6 | 21 | |
| 5 | 11 | 6 | 0 | 5 | 22-16 | 18 | |
| 6 | 11 | 5 | 3 | 3 | 17-14 | 18 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 18-16 | 16 | |
| 8 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12-12 | 15 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12-13 | 15 | |
| 10 | 11 | 3 | 3 | 5 | 13-16 | 12 | |
| 11 | 9 | 4 | 0 | 5 | 13-16 | 12 | |
| 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 15-19 | 12 | |
| 13 | 9 | 3 | 2 | 4 | 9-15 | 11 | |
| 14 | 11 | 1 | 7 | 3 | 14-15 | 10 | |
| 15 | 11 | 2 | 2 | 7 | 16-21 | 8 | |
| 16 | 10 | 2 | 2 | 6 | 9-23 | 8 | |
| 17 | 11 | 1 | 3 | 7 | 14-22 | 6 | |
| 18 | 11 | 2 | 0 | 9 | 15-26 | 6 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.