Ponturi Málaga CF - Real Sociedad
Málaga CFEEÎÎE
Real SociedadEVÎVVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Meciul Málaga CF – Real Sociedad din Spania – La Liga se joacă pe 18 octombrie 2026, 19:30. În clasament, Málaga CF ocupă locul 20, iar Real Sociedad locul 6.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Málaga CF are E E Î Î E (0V 3E 2Î, 3 puncte), iar Real Sociedad are E V Î V V (3V 1E 1Î, 10 puncte).
Acasă, Málaga CF marchează în medie 0,75 goluri și primește 1,25 pe meci; în deplasare, Real Sociedad marchează 1,75 și primește 2,25.
Ambele echipe au marcat în 75% din meciurile lui Málaga CF și în 75% din ale lui Real Sociedad; Over 2.5 a fost bifat în 25%, respectiv 75% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,61 – 1,42 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 42%, X = 24%, 2 = 34%; Over 2.5 = 56%; ambele marchează = 65%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 80%.
Context
- CompetițieSpania – La Liga
- Data și ora18.10.2026 19:30
- Cornere estimate12,3
- Cartonașe estimate6,5
Probabilități detaliate
1 = Málaga CF · X = egal · 2 = Real Sociedad
Goluri așteptate (model): 1,61 – 1,42
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 80% | – | Încredere mare |
| 1X (Málaga CF sau egal) | 66% | – | Încredere medie |
| Ambele marchează | 65% | – | Încredere mică |
| Sub 3.5 goluri | 64% | – | Încredere mică |
| X2 (Real Sociedad sau egal) | 58% | – | Încredere mică |
| Peste 2.5 goluri | 56% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Málaga CF | Real Sociedad | |
|---|---|---|
| Rezultate | 0V 2E 3Î | 2V 1E 2Î |
| Puncte pe meci | 0,40 | 1,40 |
| Goluri marcate / meci | 0,40 | 1,40 |
| Goluri primite / meci | 1,80 | 1,80 |
| Ambele marchează | 40% | 60% |
| Peste 2.5 goluri | 40% | 80% |
| Porți nemarcate primite | 20% | 20% |
Statistici de sezon
| Málaga CF | Real Sociedad | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 8 | 8 |
| Puncte pe meci | 0,50 | 1,63 |
| Goluri marcate / meci | 0,50 | 1,50 |
| Goluri primite / meci | 1,63 | 1,88 |
| xG creat / meci | 1,14 | 1,50 |
| xG primit / meci | 1,64 | 1,87 |
| Ambele marchează | 50% | 63% |
| Peste 2.5 goluri | 25% | 75% |
| Porți nemarcate primite | 13% | 13% |
| Meciuri fără gol marcat | 50% | 38% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 12,3
- Cartonașe estimate în meci: 6,5
Clasament Spania – La Liga
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 8 | 8 | 0 | 0 | 34-7 | 24 | |
| 2 | 8 | 6 | 1 | 1 | 18-8 | 19 | |
| 3 | 8 | 6 | 1 | 1 | 14-9 | 19 | |
| 4 | 8 | 6 | 0 | 2 | 19-8 | 18 | |
| 5 | 7 | 4 | 1 | 2 | 10-9 | 13 | |
| 6 | 8 | 4 | 1 | 3 | 12-15 | 13 | |
| 7 | 8 | 3 | 2 | 3 | 12-8 | 11 | |
| 8 | 8 | 2 | 4 | 2 | 12-11 | 10 | |
| 9 | 8 | 1 | 5 | 2 | 8-6 | 8 | |
| 10 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-6 | 8 | |
| 11 | 8 | 2 | 2 | 4 | 11-11 | 8 | |
| 12 | 8 | 2 | 2 | 4 | 13-13 | 8 | |
| 13 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11-16 | 8 | |
| 14 | 8 | 2 | 2 | 4 | 4-10 | 8 | |
| 15 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8-18 | 8 | |
| 16 | 8 | 2 | 2 | 4 | 13-23 | 8 | |
| 17 | 8 | 1 | 3 | 4 | 11-17 | 6 | |
| 18 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8-12 | 5 | |
| 19 | 8 | 1 | 2 | 5 | 6-15 | 5 | |
| 20 | 8 | 0 | 4 | 4 | 4-13 | 4 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.