Ponturi Servette - Vaduz
ServetteÎVVÎV
VaduzÎVÎÎVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Servette întâlnește pe Vaduz în Elveția – Super League, la data de 24 octombrie 2026, 19:00. În clasament, Servette ocupă locul 6, iar Vaduz locul 10.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Servette are Î V V Î V (3V 0E 2Î, 9 puncte), iar Vaduz are Î V Î Î V (2V 0E 3Î, 6 puncte).
Acasă, Servette marchează în medie 1,20 goluri și primește 1,00 pe meci; în deplasare, Vaduz marchează 1,40 și primește 2,60.
Ambele echipe au marcat în 40% din meciurile lui Servette și în 100% din ale lui Vaduz; Over 2.5 a fost bifat în 40%, respectiv 100% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,95 – 1,28 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 53%, X = 22%, 2 = 25%; Over 2.5 = 65%; ambele marchează = 64%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 83%.
Context
- CompetițieElveția – Super League
- Data și ora24.10.2026 19:00
- Cornere estimate11,2
- Cartonașe estimate6,0
Probabilități detaliate
1 = Servette · X = egal · 2 = Vaduz
Goluri așteptate (model): 1,95 – 1,28
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 83% | – | Încredere mare |
| 1X (Servette sau egal) | 75% | – | Încredere medie |
| Peste 2.5 goluri | 65% | – | Încredere mică |
| Ambele marchează | 64% | – | Încredere mică |
| Sub 3.5 goluri | 60% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Servette | Vaduz | |
|---|---|---|
| Rezultate | 2V 0E 3Î | 2V 0E 3Î |
| Puncte pe meci | 1,20 | 1,20 |
| Goluri marcate / meci | 1,40 | 2,20 |
| Goluri primite / meci | 1,60 | 1,80 |
| Ambele marchează | 40% | 100% |
| Peste 2.5 goluri | 40% | 100% |
| Porți nemarcate primite | 20% | 0% |
Statistici de sezon
| Servette | Vaduz | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 10 | 10 |
| Puncte pe meci | 1,30 | 0,90 |
| Goluri marcate / meci | 1,40 | 2,10 |
| Goluri primite / meci | 1,30 | 2,10 |
| xG creat / meci | 1,57 | 1,59 |
| xG primit / meci | 1,55 | 1,93 |
| Ambele marchează | 50% | 90% |
| Peste 2.5 goluri | 50% | 100% |
| Porți nemarcate primite | 20% | 10% |
| Meciuri fără gol marcat | 30% | 0% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 11,2
- Cartonașe estimate în meci: 6,0
Clasament Elveția – Super League
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 9 | 1 | 0 | 31-7 | 28 | |
| 2 | 10 | 6 | 4 | 0 | 33-18 | 22 | |
| 3 | 10 | 6 | 1 | 3 | 23-17 | 19 | |
| 4 | 10 | 5 | 1 | 4 | 17-19 | 16 | |
| 5 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18-22 | 14 | |
| 6 | 10 | 4 | 1 | 5 | 14-13 | 13 | |
| 7 | 10 | 4 | 1 | 5 | 17-20 | 13 | |
| 8 | 10 | 3 | 3 | 4 | 17-22 | 12 | |
| 9 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17-27 | 10 | |
| 10 | 10 | 3 | 0 | 7 | 21-21 | 9 | |
| 11 | 10 | 2 | 2 | 6 | 13-26 | 8 | |
| 12 | 10 | 1 | 3 | 6 | 7-16 | 6 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.