Ponturi Spartak Moskva - Rubin Kazan
Spartak MoskvaEÎVVE
Rubin KazanVEEEÎRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Spartak Moskva întâlnește pe Rubin Kazan în Rusia – Russian Premier League, la data de 18 octombrie 2026, 18:30. În clasament, Spartak Moskva ocupă locul 5, iar Rubin Kazan locul 8.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Spartak Moskva are E Î V V E (2V 2E 1Î, 8 puncte), iar Rubin Kazan are V E E E Î (1V 3E 1Î, 6 puncte).
Acasă, Spartak Moskva marchează în medie 1,83 goluri și primește 0,50 pe meci; în deplasare, Rubin Kazan marchează 1,20 și primește 1,00.
Ambele echipe au marcat în 33% din meciurile lui Spartak Moskva și în 100% din ale lui Rubin Kazan; Over 2.5 a fost bifat în 50%, respectiv 20% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,58 – 0,98 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 51%, X = 25%, 2 = 24%; Over 2.5 = 44%; ambele marchează = 55%.
Pontul ales: 1X (Spartak Moskva sau egal), cu probabilitate estimată de 76%.
Context
- CompetițieRusia – Russian Premier League
- Data și ora18.10.2026 18:30
- Cornere estimate11,2
- Cartonașe estimate3,7
Probabilități detaliate
1 = Spartak Moskva · X = egal · 2 = Rubin Kazan
Goluri așteptate (model): 1,58 – 0,98
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| 1X (Spartak Moskva sau egal) | 76% | – | Încredere mare |
| Sub 3.5 goluri | 74% | – | Încredere medie |
| Peste 1.5 goluri | 72% | – | Încredere medie |
| Sub 2.5 goluri | 57% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Spartak Moskva | Rubin Kazan | |
|---|---|---|
| Rezultate | 3V 1E 1Î | 1V 4E 0Î |
| Puncte pe meci | 2,00 | 1,40 |
| Goluri marcate / meci | 1,80 | 1,40 |
| Goluri primite / meci | 0,80 | 1,00 |
| Ambele marchează | 60% | 100% |
| Peste 2.5 goluri | 60% | 20% |
| Porți nemarcate primite | 40% | 0% |
Statistici de sezon
| Spartak Moskva | Rubin Kazan | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 10 | 10 |
| Puncte pe meci | 2,00 | 1,20 |
| Goluri marcate / meci | 1,70 | 1,20 |
| Goluri primite / meci | 0,80 | 1,20 |
| xG creat / meci | 1,63 | 1,22 |
| xG primit / meci | 1,22 | 1,54 |
| Ambele marchează | 60% | 90% |
| Peste 2.5 goluri | 60% | 30% |
| Porți nemarcate primite | 40% | 0% |
| Meciuri fără gol marcat | 0% | 10% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 11,2
- Cartonașe estimate în meci: 3,7
Clasament Rusia – Russian Premier League
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 6 | 4 | 0 | 18-9 | 22 | |
| 2 | 10 | 7 | 1 | 2 | 15-8 | 22 | |
| 3 | 10 | 7 | 0 | 3 | 22-11 | 21 | |
| 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 16-10 | 21 | |
| 5 | 10 | 6 | 2 | 2 | 17-8 | 20 | |
| 6 | 10 | 3 | 3 | 4 | 14-12 | 12 | |
| 7 | 10 | 2 | 6 | 2 | 11-10 | 12 | |
| 8 | 10 | 2 | 6 | 2 | 12-12 | 12 | |
| 9 | 10 | 2 | 6 | 2 | 14-15 | 12 | |
| 10 | 10 | 4 | 0 | 6 | 15-20 | 12 | |
| 11 | 10 | 2 | 5 | 3 | 13-13 | 11 | |
| 12 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11-17 | 11 | |
| 13 | 10 | 2 | 4 | 4 | 13-11 | 10 | |
| 14 | 10 | 1 | 5 | 4 | 11-19 | 8 | |
| 15 | 10 | 1 | 2 | 7 | 10-25 | 5 | |
| 16 | 10 | 0 | 3 | 7 | 6-18 | 3 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.