Ponturi St. Gallen - Lugano
St. GallenÎVVÎV
LuganoVVVVVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
St. Gallen întâlnește pe Lugano în Elveția – Super League, la data de 8 noiembrie 2026, 15:00. În clasament, St. Gallen ocupă locul 5, iar Lugano locul 1.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): St. Gallen are Î V V Î V (3V 0E 2Î, 9 puncte), iar Lugano are V V V V V (5V 0E 0Î, 15 puncte).
Acasă, St. Gallen marchează în medie 1,67 goluri și primește 1,83 pe meci; în deplasare, Lugano marchează 3,20 și primește 1,00.
Ambele echipe au marcat în 67% din meciurile lui St. Gallen și în 80% din ale lui Lugano; Over 2.5 a fost bifat în 83%, respectiv 100% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,53 – 1,98 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 30%, X = 22%, 2 = 48%; Over 2.5 = 75%; ambele marchează = 70%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 87%.
Context
- CompetițieElveția – Super League
- Data și ora08.11.2026 15:00
- Cornere estimate10,3
- Cartonașe estimate4,4
Probabilități detaliate
1 = St. Gallen · X = egal · 2 = Lugano
Goluri așteptate (model): 1,53 – 1,98
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 87% | – | Încredere mare |
| Peste 2.5 goluri | 75% | – | Încredere mare |
| X2 (Lugano sau egal) | 70% | – | Încredere medie |
| Ambele marchează | 70% | – | Încredere medie |
Forma ultimelor 5 meciuri
| St. Gallen | Lugano | |
|---|---|---|
| Rezultate | 3V 0E 2Î | 5V 0E 0Î |
| Puncte pe meci | 1,80 | 3,00 |
| Goluri marcate / meci | 1,40 | 3,80 |
| Goluri primite / meci | 1,40 | 1,20 |
| Ambele marchează | 40% | 60% |
| Peste 2.5 goluri | 40% | 100% |
| Porți nemarcate primite | 40% | 40% |
Statistici de sezon
| St. Gallen | Lugano | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 12 | 12 |
| Puncte pe meci | 1,58 | 2,83 |
| Goluri marcate / meci | 1,58 | 3,00 |
| Goluri primite / meci | 1,83 | 0,83 |
| xG creat / meci | 2,03 | 1,83 |
| xG primit / meci | 1,43 | 1,46 |
| Ambele marchează | 58% | 67% |
| Peste 2.5 goluri | 67% | 92% |
| Porți nemarcate primite | 17% | 33% |
| Meciuri fără gol marcat | 25% | 0% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 10,3
- Cartonașe estimate în meci: 4,4
Clasament Elveția – Super League
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 12 | 11 | 1 | 0 | 36-10 | 34 | |
| 2 | 12 | 7 | 4 | 1 | 38-23 | 25 | |
| 3 | 12 | 7 | 2 | 3 | 25-18 | 23 | |
| 4 | 12 | 6 | 2 | 4 | 25-26 | 20 | |
| 5 | 12 | 6 | 1 | 5 | 19-22 | 19 | |
| 6 | 12 | 5 | 1 | 6 | 17-16 | 16 | |
| 7 | 12 | 4 | 2 | 6 | 18-22 | 14 | |
| 8 | 12 | 3 | 4 | 5 | 19-25 | 13 | |
| 9 | 12 | 4 | 1 | 7 | 24-34 | 13 | |
| 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 24-25 | 10 | |
| 11 | 12 | 2 | 4 | 6 | 15-28 | 10 | |
| 12 | 12 | 1 | 3 | 8 | 11-22 | 6 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.