Ponturi Vitesse - De Graafschap
VitesseÎEÎVÎ
De GraafschapEVÎEVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Vitesse întâlnește pe De Graafschap în Olanda – Eerste Divisie, la data de 8 noiembrie 2026, 13:15. În clasament, Vitesse ocupă locul 10, iar De Graafschap locul 14.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Vitesse are Î E Î V Î (1V 1E 3Î, 4 puncte), iar De Graafschap are E V Î E V (2V 2E 1Î, 8 puncte).
Acasă, Vitesse marchează în medie 1,33 goluri și primește 1,67 pe meci; în deplasare, De Graafschap marchează 1,29 și primește 2,00.
Ambele echipe au marcat în 67% din meciurile lui Vitesse și în 86% din ale lui De Graafschap; Over 2.5 a fost bifat în 67%, respectiv 86% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,68 – 1,43 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 44%, X = 24%, 2 = 33%; Over 2.5 = 65%; ambele marchează = 67%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 82%.
Context
- CompetițieOlanda – Eerste Divisie
- Data și ora08.11.2026 13:15
- Cornere estimate12,4
- Cartonașe estimate3,5
Probabilități detaliate
1 = Vitesse · X = egal · 2 = De Graafschap
Goluri așteptate (model): 1,68 – 1,43
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 82% | – | Încredere mare |
| 1X (Vitesse sau egal) | 67% | – | Încredere medie |
| Ambele marchează | 67% | – | Încredere medie |
| Peste 2.5 goluri | 65% | – | Încredere medie |
| Sub 3.5 goluri | 62% | – | Încredere mică |
| X2 (De Graafschap sau egal) | 56% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Vitesse | De Graafschap | |
|---|---|---|
| Rezultate | 2V 1E 2Î | 1V 2E 2Î |
| Puncte pe meci | 1,40 | 1,00 |
| Goluri marcate / meci | 1,00 | 1,20 |
| Goluri primite / meci | 1,20 | 1,40 |
| Ambele marchează | 20% | 80% |
| Peste 2.5 goluri | 20% | 60% |
| Porți nemarcate primite | 40% | 0% |
Statistici de sezon
| Vitesse | De Graafschap | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 12 | 13 |
| Puncte pe meci | 1,42 | 1,15 |
| Goluri marcate / meci | 1,33 | 1,31 |
| Goluri primite / meci | 1,42 | 2,08 |
| xG creat / meci | 1,57 | 1,50 |
| xG primit / meci | 1,50 | 1,85 |
| Ambele marchează | 50% | 85% |
| Peste 2.5 goluri | 50% | 77% |
| Porți nemarcate primite | 8% | 8% |
| Meciuri fără gol marcat | 42% | 8% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 12,4
- Cartonașe estimate în meci: 3,5
Clasament Olanda – Eerste Divisie
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 12 | 9 | 2 | 1 | 37-14 | 29 | |
| 2 | 13 | 9 | 1 | 3 | 36-21 | 28 | |
| 3 | 13 | 8 | 1 | 4 | 27-13 | 25 | |
| 4 | 13 | 7 | 4 | 2 | 17-12 | 25 | |
| 5 | 13 | 8 | 1 | 4 | 26-24 | 25 | |
| 6 | 12 | 6 | 3 | 3 | 23-20 | 21 | |
| 7 | 13 | 6 | 1 | 6 | 30-22 | 19 | |
| 8 | 13 | 5 | 3 | 5 | 23-21 | 18 | |
| 9 | 13 | 5 | 2 | 6 | 32-28 | 17 | |
| 10 | 12 | 5 | 2 | 5 | 16-17 | 17 | |
| 11 | 13 | 5 | 2 | 6 | 17-29 | 17 | |
| 12 | 13 | 3 | 7 | 3 | 22-19 | 16 | |
| 13 | 12 | 4 | 4 | 4 | 17-19 | 16 | |
| 14 | 13 | 4 | 3 | 6 | 17-27 | 15 | |
| 15 | 12 | 4 | 1 | 7 | 19-20 | 13 | |
| 16 | 13 | 3 | 3 | 7 | 23-28 | 12 | |
| 17 | 12 | 3 | 3 | 6 | 18-29 | 12 | |
| 18 | 13 | 3 | 2 | 8 | 18-28 | 11 | |
| 19 | 12 | 3 | 2 | 7 | 16-31 | 11 | |
| 20 | 12 | 2 | 1 | 9 | 19-31 | 7 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.