Ponturi Omonia Nicosia - Benfica
Omonia NicosiaVÎVVV
BenficaEVVVVRezultat final 1X2
Peste / Sub 2.5 goluri
Ambele echipe marchează
Analiză meci
Omonia Nicosia întâlnește pe Benfica în Europa – UEFA Europa League, la data de 22 octombrie 2026, 22:00.
Forma recentă în acest sezon (ultimele 5 meciuri): Omonia Nicosia are V Î V V V (4V 0E 1Î, 12 puncte), iar Benfica are E V V V V (4V 1E 0Î, 13 puncte).
Omonia Nicosia are o medie de 1,67 goluri marcate și 0,67 primite pe meci, iar Benfica are 3,13 marcate și 0,88 primite.
Ambele echipe au marcat în 33% din meciurile lui Omonia Nicosia și în 75% din ale lui Benfica; Over 2.5 a fost bifat în 33%, respectiv 75% din meciuri.
Modelul nostru, bazat pe mediile de goluri marcate și primite și pe xG, estimează 1,27 – 1,91 goluri așteptate. Probabilități: 1 = 25%, X = 22%, 2 = 52%; Over 2.5 = 59%; ambele marchează = 59%.
Pontul ales: Peste 1.5 goluri, cu probabilitate estimată de 83%.
Context
- CompetițieEuropa – UEFA Europa League
- Data și ora22.10.2026 22:00
- Cornere estimate11,2
- Cartonașe estimate2,8
Probabilități detaliate
1 = Omonia Nicosia · X = egal · 2 = Benfica
Goluri așteptate (model): 1,27 – 1,91
Toate piețele recomandate
| Piață | Prob. | Cotă | Încredere |
|---|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 83% | – | Încredere mare |
| X2 (Benfica sau egal) | 75% | – | Încredere medie |
| Sub 3.5 goluri | 61% | – | Încredere mică |
| Peste 2.5 goluri | 59% | – | Încredere mică |
| Ambele marchează | 59% | – | Încredere mică |
Forma ultimelor 5 meciuri
| Omonia Nicosia | Benfica | |
|---|---|---|
| Rezultate | 4V 1E 0Î | 4V 0E 1Î |
| Puncte pe meci | 2,60 | 2,40 |
| Goluri marcate / meci | 2,40 | 2,40 |
| Goluri primite / meci | 0,40 | 0,80 |
| Ambele marchează | 40% | 40% |
| Peste 2.5 goluri | 60% | 60% |
| Porți nemarcate primite | 60% | 60% |
Statistici de sezon
| Omonia Nicosia | Benfica | |
|---|---|---|
| Meciuri jucate | 6 | 8 |
| Puncte pe meci | 2,17 | 2,38 |
| Goluri marcate / meci | 1,67 | 3,13 |
| Goluri primite / meci | 0,67 | 0,88 |
| xG creat / meci | 1,46 | 2,25 |
| xG primit / meci | 1,31 | 1,17 |
| Ambele marchează | 33% | 75% |
| Peste 2.5 goluri | 33% | 75% |
| Porți nemarcate primite | 50% | 25% |
| Meciuri fără gol marcat | 17% | 0% |
Cornere și cartonașe
- Cornere estimate în meci: 11,2
- Cartonașe estimate în meci: 2,8
Clasament Europa – UEFA Europa League
| # | Echipa | J | V | E | Î | GM-GP | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-1 | 6 | |
| 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-0 | 6 | |
| 3 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-1 | 6 | |
| 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-3 | 6 | |
| 5 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-1 | 6 | |
| 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-0 | 6 | |
| 7 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-2 | 6 | |
| 8 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-3 | 6 | |
| 9 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-1 | 6 | |
| 10 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-1 | 6 | |
| 11 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-2 | 4 | |
| 12 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-1 | 4 | |
| 13 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2-1 | 4 | |
| 14 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1-0 | 4 | |
| 15 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-3 | 3 | |
| 16 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-2 | 3 | |
| 17 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-3 | 3 | |
| 18 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-2 | 3 | |
| 19 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-3 | 3 | |
| 20 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-2 | 3 | |
| 21 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-4 | 3 | |
| 22 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2-3 | 1 | |
| 23 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2-3 | 1 | |
| 24 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 | |
| 25 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 | |
| 26 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-3 | 1 | |
| 27 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-6 | 1 | |
| 28 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-3 | 0 | |
| 29 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-3 | 0 | |
| 30 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-5 | 0 | |
| 31 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-5 | 0 | |
| 32 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-5 | 0 | |
| 33 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-7 | 0 | |
| 34 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-7 | 0 | |
| 35 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-5 | 0 | |
| 36 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-8 | 0 |
Tabloul Europa – UEFA Europa League
Calificări – Turul 4 (24)
| 20.08.2026 | 0 - 3 | ||
| 20.08.2026 | 0 - 1 | ||
| 20.08.2026 | 4 - 0 | ||
| 20.08.2026 | 3 - 0 | ||
| 20.08.2026 | 1 - 1 | ||
| 20.08.2026 | 0 - 0 | ||
| 20.08.2026 | 0 - 1 | ||
| 20.08.2026 | 7 - 0 | ||
| 20.08.2026 | 3 - 0 | ||
| 20.08.2026 | 3 - 0 | ||
| 20.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 20.08.2026 | 3 - 1 | ||
| 27.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 27.08.2026 | 1 - 2 | ||
| 27.08.2026 | 5 - 1 | ||
| 27.08.2026 | 4 - 2 | ||
| 27.08.2026 | 2 - 1 | ||
| 27.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 27.08.2026 | 3 - 0 | ||
| 27.08.2026 | 0 - 2 | ||
| 27.08.2026 | 1 - 3 | ||
| 27.08.2026 | 2 - 2 | ||
| 27.08.2026 | 4 - 0 | ||
| 27.08.2026 | 3 - 0 |
Calificări – Turul 3 (26)
| 04.08.2026 | 3 - 1 | ||
| 04.08.2026 | 0 - 0 | ||
| 05.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 06.08.2026 | 1 - 1 | ||
| 06.08.2026 | 2 - 1 | ||
| 06.08.2026 | 0 - 3 | ||
| 06.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 06.08.2026 | 1 - 1 | ||
| 06.08.2026 | 0 - 1 | ||
| 06.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 06.08.2026 | 0 - 1 | ||
| 06.08.2026 | 3 - 0 | ||
| 06.08.2026 | 6 - 1 | ||
| 11.08.2026 | 2 - 1 | ||
| 13.08.2026 | 2 - 1 | ||
| 13.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 13.08.2026 | 1 - 0 | ||
| 13.08.2026 | 3 - 3 | ||
| 13.08.2026 | 1 - 1 | ||
| 13.08.2026 | 3 - 2 | ||
| 13.08.2026 | 1 - 3 | ||
| 13.08.2026 | 1 - 1 | ||
| 13.08.2026 | 3 - 2 | ||
| 13.08.2026 | 1 - 1 | ||
| 13.08.2026 | 5 - 1 | ||
| 14.08.2026 | 0 - 5 |
Calificări – Turul 2 (18)
| 23.07.2026 | 0 - 0 | ||
| 23.07.2026 | 1 - 1 | ||
| 23.07.2026 | 0 - 1 | ||
| 23.07.2026 | 0 - 5 | ||
| 23.07.2026 | 2 - 3 | ||
| 23.07.2026 | 1 - 0 | ||
| 23.07.2026 | 2 - 1 | ||
| 23.07.2026 | 1 - 2 | ||
| 23.07.2026 | 2 - 0 | ||
| 30.07.2026 | 1 - 0 | ||
| 30.07.2026 | 0 - 2 | ||
| 30.07.2026 | 3 - 1 | ||
| 30.07.2026 | 4 - 0 | ||
| 30.07.2026 | 2 - 0 | ||
| 30.07.2026 | 0 - 0 | ||
| 30.07.2026 | 3 - 1 | ||
| 30.07.2026 | 2 - 2 | ||
| 30.07.2026 | 5 - 0 |
Calificări – Turul 1 (12)
| 09.07.2026 | 3 - 0 | ||
| 09.07.2026 | 0 - 0 | ||
| 09.07.2026 | 0 - 0 | ||
| 09.07.2026 | 2 - 0 | ||
| 09.07.2026 | 3 - 2 | ||
| 09.07.2026 | 1 - 2 | ||
| 16.07.2026 | 0 - 0 | ||
| 16.07.2026 | 1 - 2 | ||
| 16.07.2026 | 0 - 1 | ||
| 16.07.2026 | 3 - 0 | ||
| 16.07.2026 | 2 - 1 | ||
| 16.07.2026 | 0 - 3 |
Alte meciuri
Toate meciurile ligii →+18 · Joacă responsabil. Ponturile sunt estimări statistice, nu garanții. Cotele sunt orientative și se pot modifica. Jocurile de noroc pot dăuna sănătății.